KAIP IŠSIRINKTI PATALYNĘ

 • KAIP IŠSIRINKTI PATALYNĘ

  Trys karaliai – Satinas + Perkelis + Drobė

  Kiekvienas puikiai žinome, kaip svarbu yra išsirinkti sau tinkamą patalynę, kuri bus kokybiška, švelni, tarnaus ilgai ir vakarais šildys ne tik kūną, bet ir širdį. Tačiau šiandien pasirinkimas toks platus, kad išsirinkti nėra lengva. Dažnai norintys išsirinkti patalynę, didžiausią dėmesį kreipia į spalvas, patalynės raštą, kainą, išmatavimus, bet pamiršta, jog ypač svarbu yra geras audinys. Patalynės medžiagos sudėtis yra labai svarbi, mat nuo jos priklauso kokybė, patvarumas, minkštumas, drėgmės sugeriamumas ir dar labai daug dalykų. Ar žinote, kas yra satinas, perkelis ir drobelė? Būtent tokios medžiagos dažnai sutinkamos patalynės aprašymuose.

  Satinas

  Susipažinkime su satinu. Tai - itin kokybiškas medvilninis audinys, kuris pasižymi švelnumu ir ilgaamžiškumu. Jis ištvers net labai dažną skalbimą ir liks toks, koks buvo. Tai reiškia, jog nenukentės jo patvarumas, kokybė bei išvaizda ir spava. O taip pat patalynė ir toliau džiugins Jus švelnumu, minkštumu bei lengvu blizgesiu. Kodėl satinas toks patvarus? Satino audiniai pinami iš labai plonų siūlų, tačiau ypač tankiai. Satinas puikiai sugeria drėgmę, todėl miegoti tokiuose pataluose bus ypač gera. Jis lengvai prižiūrimas, lovą lengva tvarkingai pakloti, net jei patalynė nėra išlyginta. Nepamirškite, jog satinas turi prabangų, bet švelnų, subtilų blizgesį, kuris nėra išplaunamas ar kitaip „pašalinamas“, tad jeigu ši savybė Jums ne prie širdies, rinkitės kitokią medžiagą.

  Perkelis

  Susipažinkime ir su šiuo audiniu, kuris yra lengvas, dažytas ar margintas. Parkelis – jo medžiaga labai kokybiška, matinė, tvirta, lengva, todėl puikiai tinka karštą vasarą ir ne tik. Šis audinys neturi blizgesio, lengvo slidumo pojūčio, priešingai nei satinas. Tačiau perkelis savo tvirtumu panašus į satiną. Ši medžiaga nereikalauja lyginimo, tad priežiūrai nereikės skirti daug laiko ir dėmesio.

  Drobelė

  Drobiniai patalynės komplektai – labai dažnas pasirinkimas. To priežastys suprantamos: jis leidžia kūnui kvėpuoti, nedirgina odos. Priešingai nei satinas, neturi blizgesio ir žvilgesio, todėl, jeigu norite šio efekto, rinkitės satino patalynę. Drobinys audinys yra kiek kietesnis, tačiau išskalbus, suminkštėja (bet nebūna tokio minkštumo ir švelnumo, kaip pvz. Satinas). Drobinė patalynė tiks tiems, kurie mėgsta matiškumą, tvirtumą ir kitiems klasikos (geros klasikos) mėgėjams.
  Patalynė mūsų kasdienybėje užima išties svarbią vietą, net jeigu mes apie tai nesusimąstome. Ji užtikrina kokybišką miegą, gera poilsį, norą sugrįžti į savo namus, savo lovą, savo poilsio kampelį.